Proč chodíme k zubaři neradi

Proč chodíme k zubaři neradi

Také považujete svého zubaře za nutné zlo, anebo se mu dokonce vyhýbáte, jak se říká, „na sto honů“? Proč vlastně neradi navštěvujeme zubaře?

Protože zanedbáváme prevenci – většina z vás dobře ví, že prevence je to nejlepší, co pro svůj chrup můžete udělat, ale rozhodně stejný počet lidí ji neprovádí tak důsledně, aby zubní lékaři neměli co na práci. Někdy je dodržet dentální hygienu přesně podle regulí velmi obtížné, například pokud zaspíte a spěcháte do zaměstnání na poslední chvíli, anebo poté, co si pochutnáte na ovocném dortíku, únavou usnete u televize a do koupelny už vás nikdo nedostane ani heverem. Život nám tu zkrátka někdy připravuje neočekávané události, a na čištění zubů pak nezbývá čas.

zubař při práci

Protože nevíme, co nás čeká – i přesto, že nepatříte k lidem, co péči o chrup nezanedbávají, nemůžete se zbavit nepříjemného pocitu, že na další preventivní prohlídce zubař v Liberci 2k Dent cosi odhalí, a že si na zubařském křesle zas posedíte o něco déle, než jste plánovali. A vzhledem k tomu, že nejste odborníci, nemáte tušení, o jaký zákrok půjde, a jak bude nepříjemný.

pacientka u zubaře

Protože to bude bolet – bolest je jedním z hlavních důvodů, proč se vyhýbáme usedání do zubařského křesla, a dokonce i preventivním prohlídkám. Mnozí z vás mají ze zubaře takový strach, že prohlídku odloží na jindy, a nakonec k ní vůbec nedojde. Přitom právě prevence dokáže zachytit většinu problémů včas a v takové míře, že nebývají bolestivé a nepříjemné.

Bolesti se neobávejte – dnes se většina typů ošetření ústní dutiny neobejde bez znecitlivujících preparátů, což pro vás znamená, že se nemusíte bolesti vůbec obávat. Bolestivé jsou sice extrakce zubů, ale nikoli v ordinaci, nýbrž až doma, poté, co odezní znecitlivující látka. Jenže tehdy již máte k dispozici analgetika a hlavně jste doma v prostředí, kde si můžete snáze odpočinout, prospat se či meditovat.