Trápí vás menstruace?

Trápí vás menstruace?

Každá zdravá žena má menstruaci. Je to normální jev vašeho těla, které se připravuje na to, že by mohlo být oplodněno a pokud není, tak dojde na menstruaci. Menstruace je období, kdy žena krvácí a je součástí menstruačního cyklu, který obvykle trvá měsíc, u někoho o pár dní méně, u někoho o pár dní více. Menstruace zpravidla trvá sedm dní a počátkem menstruace začíná počátek nového menstruačního cyklu. Každá žena má však menstruaci jinak dlouhou, některé ženy mají menstruaci jen tři dny, některým se to táhne i deset dní, ale z toho čtyři dny je to jen takové „špinění“, jak se říká.

děloha

Menstruace je pro většinu žen pouze nějaká překážka a většina žen menstruaci nesnáší. Ovšem potom, jak chtějí dítě, se jim menstruační cyklus hodí, protože díky němu to dítě mohou mít. To je třeba si uvědomit, díky menstruačnímu cyklu dozrává vajíčko, které pak může být oplodněno spermií. Proč ale vlastně ženy krvácí? Co se děje? Vajíčko, které není oplodněno zaniká a stěny dělohy, které se připravovaly na zachycení oplodněného vajíčka a byly silně prokrvené se čistí, tedy krev, kterou ženy při menstruaci mají je krev ze stěn dělohy, která se silně prokrvila a vytvořila takovou vrstvu pro vajíčko, které když by bylo oplozeno by se na této stěně zahnízdilo a vyrostl by z něj plod.

bolest

Toto prostředí pro vajíčko se chystá pravidelně každý měsíc, protože tělo se co měsíc připravuje na těhotenství. My lidé to máme velmi často a ženu je možné oplodnit v určitý čas menstruačního cyklu, který se nazývá ovulace. Ovulace trvá den, ale je možno být oplodněna i tři dny před, protože spermie v těle vydrží zhruba tři dny. Menstruace by neměla být pro ženu žádná překážka a něco navíc, ale žena by si jí měla vážit a měla by dělat vše proto, aby si menstruaci udržela. Pokud je vám nepříjemná, používáte špatné hygienické potřeby. Vyzkoušejte dámské menstruační kalhotky, které zachytávají krev a nemusíte přitom používat žádné jiné hygienické potřeby, jako jsou vložky nebo tampony. Navíc jsou kalhotky udržitelné, stačí je jen vyprat a znova je můžete použít.