Čím jsme blíž, tím lépe vidíme

Čím jsme blíž, tím lépe vidíme

Ideál krásy v dnešní době je celkem různý. Každý máme jinou představu, ale co se týče například ideálu krásy u žen, tak modelky jej prezentují jasně. Mnoho žen si někdo v životě řeklo, že by chtěly být krásné a štíhlé jako modelky. Ale nikdy nepřemýšlely nad tím, co vše se pod krásným úsměvem na tváři může skrývat. Je dokázané velké množství případů, kdy modelingové agentury nutily své modely a modelky hladovět, zhubnout rychle drastickými dietami, přehnaně cvičit a podobně. Mnoho modelek se tedy potýká s poruchami příjmu potravy, které se u nich vyskytují opravdu často.

krása

A přesně těmito vychrtlými se později inspirují dospívající dívky, které si myslí, že je to zdravé a krásné a chtějí být stejně štíhlé a krásné jako ony. Snaží se zhubnout různými dietami, které našly na internetu, cvičí podle nejrůznějších videí z YouTube a hlídají si vše, co udělají. Z toho se poruchy příjmu potravy klubou samy a pěkně rychle, aniž by si toho kdokoliv všimnul. Teď se ale vrátíme ke kráse jako takové, jelikož toto není krásné. Krásná je přirozenost, ne drastické hubnutí a změny. Každý jsme nějakým způsobem krásný, a to nemluvíme jen o kráse vnější, ale i vnitřní. Vnitřní krása je totiž mnohem důležitější než ta vnější.

žena

K čemu nám je mít krásně upravené vlasy, make-up, kdo ví co, když máme děsnou povahu a osobnost? Osobnost je důležitější než to, jak vypadáme a co máme na sobě. Mnoho lidí to tak z nějakého důvodu nevidí, ale je to tak a měli bychom se na to takhle začít koukat všichni a být na stejné vlně. Neměli bychom jiné odsuzovat na základě jejich vzhledu, aniž bychom je znali. Za křivým nosem nebo nesympatickým úsměvem se může skrývat krásná a nevinná duše. Nesuďme knihu podle obalu, toto přísloví má svůj smysl z nějakého důvodu. Buďme k sobě milí, snažme se poznávat lidi kolem nás, nikdy nevíme od pohledu, jací jsou a čím si mohli za svůj život projít.