Potřebné spotřebiče

Potřebné spotřebiče

Vzpomínám si, když jsme ještě doma neměli třeba nějakou elektroniku. A musím uznat, že bez elektra to bylo doma opravdu složité. A to hlavně myslím v tom, že třeba když jsme měli televizi, která se ještě ovládala na dálkové ovládání, tak to byl někdy horor. A to hlavně z toho důvodu, že právě když jsme někde ztratili ovladač, tak jsme byli úplně ztracení. Protože ovládat televizi, která je ještě zastaralá a na dálkové ovládání, tak to bohužel nejde. Takže kolikrát jsme strávili i půl hodiny denně, než jsme našli dálkové ovládání od naší televize. A nejhorší na tom bylo, třeba když přišel domů otec a chtěl si z práce odpočinout u televize.

V kuchyni mám hodně elektra.

To vždycky úplně nadával, že až já se sourozenci jsme chtěli brečet. Ani nevíte, jak nás to vždycky mrzelo, když nás otec vyhnal do pokojů, že jsme ztratili někde ovladač. Potom také mě velice v té době chyběla třeba rychlovarná konvice anebo mikrovlnka. Samozřejmě, že v té době jsem vůbec nevěděla, že to existuje. Ale později, když jsem poznala kouzlo rychlovarné konvice a mikrovlnné trouby, tak jsem si řekla, že proč to nějací vědci nemohli vyvinout dřív. Vždyť by to usnadnilo tolik práce v každé rodině, že by se to ani nedalo spočítat. Proto jsem ráda, že už nyní v takové lepší době, že je opravdu více elektra a více techniky, která lidem usnadňují život.

Bez sporáku by to bylo složité.

A co třeba budík nebo pračka? Řeknu vám, že třeba například bez pračky a osobně bych se nedokázala obejít, protože mám čtyři malé děti, takže jistě chápete, že musím velice často prát špinavé prádlo. Taky máte něco tak moc oblíbeného, bez čeho byste se vůbec neobešli? Co třeba lednice? Také jsme už o tom přemýšlela, že kdybych nemohla mít lednici, tak nevím, kde bych uchovávala potraviny, aby se nezkazily. Co třeba nanuky nebo jogurty či maso? Uznávám, že bych byla jistě moc ztracená a bezradná.