Na Velký Meder můžete vyrazit i v listopadu

Na Velký Meder můžete vyrazit i v listopadu

Proč si dopřát dovolenou zrovna na Slovensku, ačkoli se můžete vypravit třeba do Chorvatska? Slovensko přece nemá moře.

Nudit se tu rozhodně nebudete

Moře také není všechno, někomu nevyhovuje slaná voda, objevují se tu žahavé medúzy nebo pichlaví mořští ježci a na přeplněných plážích je to někdy, jak ve včelím úlu. Ne vždy je mořská pláž skutečným relaxem, ten bývá zpravidla ve velmi vzdálených destinacích, jako jsou Tahiti nebo Havajské ostrovy. Ubytování ve Velkém Mederu vám naopak poskytne to, co byste v některých přímořských oblastech neměli vůbec k dispozici:

dívka v bazénu

Termální prameny – největším lákadlem dovolené ve Velkém Mederu je termální voda. Tamní koupaliště jsou přizpůsobené tak, abyste si tu užili skutečnou pohodu ve vodní lázni, a zároveň načerpali za každého počasí i venkovní teploty ionty minerálů a stopových prvků, obsažených ve vodní lázni.

Lesopark – okolí venkovních bazénů je obklopeno lesoparkem, který pomáhá ionizovat vzduch, doplňovat prostředí živou energií ze stromů a keřů a zároveň poskytuje příjemný chládek, pokud se tu chcete vydat na procházku nebo provozovat nějaký sport.

parník na Dunaji v Bratislavě

Není to daleko – Velký Meder se nachází jen několik desítek kilometrů od Bratislavy a po dálnici jste tu z České republiky již za pár hodin jízdy.

Celodenní výlet do tří hlavních měst

Jestliže chcete oživit program volných dnů a koupání vyměnit za výlety, máte možnost odtud vyrazit do slovenského vnitrozemí, například na Liptov, do Slovenského ráje anebo do Nízkých či Vysokých Tater. Další možností je návštěva tří hlavních měst sousedních států, tedy slovenské Bratislavy, rakouské Vídně a maďarské Budapešti. Do Budapešti se můžete vypravit z Bratislavy i parníkem po Dunaji, takže váš celodenní výlet bude určitě stát za to. V Bratislavě doporučujeme navštívit zoologickou zahradu, televizní věž Kamzík a kavárnu UFO na mostě SNP.