Auto a autoškola

Auto a autoškola

Myslím si, že automobil je v dnešní době je velice praktický a má ho úplně každý. Samozřejmě, že jsou také ale rodiny, které vůbec doma automobil nemají. A je opravdu mnoho důvodů, proč ho nemají. Třeba ho ani nechtějí. Ale většinou se setkávám s takovým názorem, že by rodiny doma chtěly mít automobil, ale vůbec ho nemají, protože na něj nemají peníze anebo doma nikdo nemá řidičský průkaz. Vy jsi možná říkáte, že udělat si řidičský průkaz je opravdu jednoduché. Protože to nestojí tolik peněz, jako například auto. A sice máte pravdu, ale vemte si, že když si člověk udělá třeba za dvacet tisíc korun řidičák, tak pak potom také musí počítat s tím, že si bude muset kupovat také drahé auto.

Mě se líbí veterány.

A tohle je právě ten kámen úrazu. Ne právě každý by měl potom na automobil peníze. A když si třeba někdo chce koupit nějaký ojetý starý automobil, tak stejně za tohle dá také dost peněz. A to vážně není málo. Když třeba je rodina, kde oba dva partneři berou minimální mzdu, tak je to potom veliký problém, kdyby si chtěli pořídit nějaké kvalitní auto. Já jsem měla opravdu to štěstí, že jsem automobil dostala od svého dědy, takže jsem vůbec nemusela platit nic. Jinak si myslím, že bych také auto nebylo neměla tak brzy, kdybych automobil nedostala zadarmo od rodiny.

Někdo nemá ani na vrak.

Proto jsem byla velice nadšená. A toho automobilu jsem si také vážila, protože byl zadarmo, a navíc byl po dědečkovi, takže byl úplně jako nový. Protože děda byl totiž takový sváteční řidič, takže auto bylo úplně v pořádku a vypadalo úplně jako nové. A potom jsme si řekla, že kdyby to všechno bylo jenom na mě, tak bych snad nechala dělat lidi řidičské průkazy zadarmo. Proč by za to lidé měli platit? Třeba si někdo nedělá průkaz kvůli tomu, že je to drahé nebo je ve stresu, že by testy neudělal. To pak zbytečně lidé přijdou o peníze, což je veliká škoda.