Oblíbené moře

Oblíbené moře

Vždycky jsem chtěla moc ráda cestovat. Jenomže pocházím z takové rodiny, která opravdu nikdy necestovala. Takže všichni měli za to, že když nemám takové sklony k cestování a podobně, tak mně to ani nebude chybět a nebude mi vadit, že nemám ani žádné vzpomínky na rodinné cestování. Možná měli pravdu. Jenomže když jsem potom byla v páté třídě základní školy, tak tam se nás paní učitelka vždycky ptala, co jsme dělali o prázdninách. Více než půlka děti, skoro úplně všichni, tak vždycky vykládali, jak byli u moře a podobně. Jenomže já jsem tam vůbec nikdy nebyla.

Moře mám ráda.

Poprvé u moře jsem byla asi až v osmé třídě, a to ještě z donucení toho, že jsem mámu donutila, protože už mě ve škole bylo opravdu trapné stále jenom opakovat, že ten byla jenom na našem městském bazénu. Anebo na dvou rybnících, které jsou tady v okolí našeho města. Už mi bylo trapně, protože i moji spolužáci se mi smáli. A někteří, a dokonce také litovali. Ani nevíte, jak to pro mě bylo složité. A jak moc jsem se styděla, proto jsem si řekla, že s mou třetí nebo čtvrtou výplatou v práci, až budu pracovat, tak pojedu někam na dovolenou. A světe div se, tohle jsem dodržela.

Mám ráda cestování.

A když jsem si poprvé vydělala peníze, tak jsem jela do Itálie, a to hned na dvě noci, abych konečně mohla mít také vzpomínky na to, že jsem někde byla. To by bylo asi už osmnáct let, protože jsem si to sama zaplatila ze svých peněz. Takže jsem byla ráda, že alespoň takhle jsem mohla cestovat. Myslím si, že je opravdu hodně lidí, stejně jako já, protože ne všichni si mohou dovolit nějaké drahé cestováni. Všichni víme, že nic není zadarmo a že zrovna cestování také může být opravdu hodně drahé. A jaké cestovatelské destinace jsou pro vás nejideálnější a nejoblíbenější? Já mám nejraději jenom moře, moc nemám ráda zimní destinace, kde se lyžuje, lyžování mě nikdy nebavilo. Moc ráda plavu v moři a válím se na pláži.