Kdopak by po něčem podobném netoužil? Snad každý člověk by za to dal nevím co. Jenže, ono to stojí trošku práce. Tedy, ne koupě bazénu samotného, i když na tu se také musí pracovat. Já však myslím práci kolem bazénu, který už je dávno hotový.
Když se to vezme kolem a kolem, tak ona to asi práce tak doslova není. Je to spíše zábava. Abychom totiž měli naprosto nezávadnou vodu, a tím nemám na mysli jen její čistotu, ale všeobecnou kvalitu, je třeba se o to také postarat. Je nutno to kontrolovat. To v praxi znamená změřit například pH. Starat se o přísun soli, pokud ji máte a občas se mrknout na filtraci, zda provádí to, co má a zda se nám kapánek neulejvá. S čímž souvisí to, co máme uvnitř. Může to být písek nebo zeolit. A protože je písek u nás používám častěji, podíváme se mu na zoubek.
Všeobecně se doporučuje frakce mezi 0,4-1,2mm. Tím je míněna velikost zrníček. U těch menších by se mohlo stát, že se nám ocitnou v bazénu a u větších není taková kvalita čištění. Proto je dobré zrnitost dodržovat. Takový písek totiž vodu čistí naprosto optimálně a při běžném provozu by měl vydržet tři nebo čtyř roky.
Zde ovšem každý prodejce tvrdí něco jiného. Je to samozřejmě, on potřebuje prodávat, a tedy by byl nejraději, kdybyste písek do filtrace Chlorito.cz měnili tak sedmkrát denně. Takže si dobu výměny určete sami, respektive také sami poznáte, že filtrace ztrácí na výkonu. V tomto případě je třeba koupit písek nový a ten starý vyjmout. Nemusíte ho vyhazovat, třeba s ním vysypejte cestičku na zahrádce. Výkon filtrace pak bude opět takový, jako byl na začátku a vodička bude jedna báseň. Nu a nyní k nákupu samotnému. Písek do filtrace koupíte v té nejlepší kvalitě jedině na webových stránkách, na které se dostanete kliknutím na odkaz v tomto článku. Umístil jsem jej výše a poznáte jej podle jiné barvy textu. Tak si na něj klikněte.