Děti vědí, jak na rodiče

Děti vědí, jak na rodiče

Právě děti moc dobře vědí, jak na rodiče, aby jim koupili to, co chtějí. Některé děti vsadí na roztomilý obličej, jiné zase na to, že v daném obchodě začnou křičet, že chtějí, aby jim rodič danou věc koupil. Každé dítě má svou metodu, která většinou zabere. Mnoho dětí opravdu ví, jak na rodiče a i když se člověk kolikrát dítěti snaží říct, že mu danou věc nekoupí, ve výsledku mu jí stejně koupí.

dvě dívky

Někteří rodiče skutečně nejsou schopni své dítě odmítnout a tak mu koupí opravdu vše. Něco takového ale není úplně dobré a to proto, že dítě tak nabude dojmu, že mu opravdu koupíte vše nejen nyní, ale i v budoucnu a pokud se někdy v budoucnu stane, že dítěti řeknete, že mu nic nekoupíte, může z toho být na konec velké divadlo o které mnoho rodičů rozhodně nestojí.

Jsou děti, které si možná ani neuvědomují, jak velkou ostudu dělají tím, když někde v obchodě začnou na celé kolo křičet, že chtějí koupit danou věc. Mnoho rodičů se za dané dítě bude rozhodně stydět a pokud se mohou o něco pokusit, pak je to danému dítěti vysvětlit, proč mu nemohou danou věc koupit.

ruce dětí

Pokud se jedná o nějakou maličkost, jako je například nějaká sladkost, pak byste něco takového svému dítěti mohli dopřát, ale pokud se jedná o něco většího, jako je nějaká hračka, rozhodně je to na zvážení, protože jednak dojde k tomu, že si dítě brzy s hračkami určitě hrát nebude a jednat něco takového dnes stojí opravdu mnoho peněz. Hračky už dávno nejsou nic levného a mnoho rodičů si je opravdu nemůže dovolit.

Některé děti mají své rodiče tak omotané kolem prstu, že na co ukáží, to mají. Něco takového ale není správně. Pokud bude člověk svému dítěti všechno kupovat a daný člověk hlavně moc dobře ví, že nemá tolik peněz na rozdávání, může to klidně dopadnout tak, že daný člověk bude mít problém koupit jídlo na týden, protože dané peníze utratil za hračku pro dítě. Některé hračky jsou opravdu až tak drahé.

Je vhodné dítěti nekupovat vše, na co dané dítě ukáže. Není to dobré ani pro vás a ani pro něj.