I při stěhování si můžete odpočinout

I při stěhování si můžete odpočinout

Stěhování je činnost, při níž si můžete dokonale odpočinout a nabrat sil. Nevěříte? Pak se řiďte následujícími pokyny:

Začněte s přípravami 6 týdnů předem – v tomto termínu objednejte stěhovací firmu a domluvte se na předběžné schůzce, na níž si vyjasníte vše potřebné do veškerých detailů. Objednáte-li stěhováky v předstihu, budete vědět, že se na stanovený termín můžete spolehnout, a že máte zároveň dost času na všechny přípravné fáze. To vás psychicky uklidní a zároveň posílí.

krabice na stěhování

Pokračujte administrativou – první týden začněte tím nejobtížnějším a to jsou paradoxně administrativní záležitosti – nájemní smlouva, přepis energií, nové doklady, zajištění parkování pro stěhováky na městském úřadu a další záležitosti.

Požádejte stěhováky o balicí materiál – většina stěhovacích firem levného stěhování v Praze vám dokáže zajistit kartonové krabice, bublinkovou fólii a stretch fólii, a vy si jen dokoupíte lepicí pásku, popisovací lihový fix a nůžky. S touto výbavou vystačíte na balení v podstatě kompletní domácnosti.

stěhování knih

Demontáž nábytku – tou můžete také pověřit stěhovací firmu, odpadne vám tím mnoho starostí a můžete se pak lépe soustředit na úklid, balení věcí a jejich třídění.

Vezměte si více volna – největší nápor na psychiku lidé zažívají až po stěhování, proto si vezměte volno ne den před stěhováním, ale dva až čtyři dny poté. Vybalování věcí je nejobtížnější fází celé operace, nehledě na to, že si musíte ještě přivyknout novému prostředí a odhodit naopak ty staré zvyklosti, které tu již nebudete moci uplatnit.

Dopřejte si masáž, dobrou večeři a pobyt v přírodě – co je velmi důležité, je odpočinek. V průběhu balení a vybalování věcí práci častěji přerušujte a choďte ven na procházky a na něco dobrého v restauraci či cukrárně. Co je také dobrým pomocníkem, jsou reflexní masáže chodidel – provádějte je v rámci partnerského vztahu navzájem, nebo si je může alespoň provést sami na sobě. Tato technika má úžasné schopnosti nabíjet energií a odhazovat psychické emoční blokády.